روش خرید کردن از وب سایت

1عضویت ، سپس ورود به بخش اعضا
2 سفارش خود را بررسی کنید
3 پرداخت و دریافت کد رهگیری

در صورت هر گونه مشکل و یا خطا می توانید با آدرس ایمیل shop@bastanism.com در ارتباط باشید.

ساعت کاری شرکت

شنبه تا چهارشنبه 9:00 الی 19:00
پنج شنبه 9:00 الی 13:00

ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

هوشمند سازی ساختمان

 inteligent building

 

 

smart home

 

خانه هوشمند چیـکو

      ایده کلی هوشمندسازی ساختمان این است که کلیه‌ی‌‌ سامانه‌های الکتریکی و الکترونیکی و ابزارهای خانه را به یکدیگر و در یک شبکه به گونه‌ای به هم متصل کند که بتوان آن‌ها را از یک رابط مشترک کنترل نمود و با هم در ارتباط قرار داد. مثلاً اگر مشغول تماشای فیلمی در تلویزیون منزل خود باشید، چراغ‌ها به صورت خودکار کم‌نور، پرده‌ها به صورت خودکار کشیده و دمای ساختمان به صورت خودکار مطلوب گردد تا بتوانید با آسودگی به تماشای فیلم بپردازید. به کمک هوشمندسازی ساختمان می‌توانید منزل خود را از هر مکان و در هر زمان نظارت و کنترل نمایید و راحتی را برای افراد منزل به ارمغان آورید. انجمن اتوماسیون خانگی (HAA) ساختمان هوشمند را چنین تعریف می‌کند: «فرایند یا سامانه‌ای (با تجهیزات یا روش‌های مختلف) که زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی بهبود سبک زندگی فرد را فراهم می‌آورد و خانه را به محلی راحت‌تر، امن‌تر و پربازده‌تر که منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود، تبدیل می‌کند.»

سیستم مدیریت ساختمان هوشمند (BMS) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS) به سیستمی اطلاق می شود که در یک ساختمان نصب شده و از طریق اجزای خود کنترل قسمت های مختلف ساختمان و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. قسمت های مختلف تحت کنترل معمولاً شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع (HVAC) و تجهیزات روشنایی بوده که می تواند به سیستم های ایمنی، آتش نشانی، تنظیم دسترسی، تامین برق اضطراری و … نیز تسری یابد.

به طور کلی هدف از استفاده از سیستم های هوشمند در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است. در سیستم مدیریت ساختمان هوشمند بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و بصورت غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده  و بعلاوه کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد.

با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با بکارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می باشد که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت ساختمان اجرا می گردد. در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل درها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زلزله و بسیاری کنترل های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد.

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بود که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش دهد.

یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که ساکنین خانه می توانند:

تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی آن را به صورت یکپارچه و از راه دور و معمولا از طریق اپلیکیشن موبایل و تنها با یک فرمان ساده کنترل کنند.

همچنین ما ساختمانی را "هوشمند" مینامیم که دارای "مغز و هوش" باشد. تا در مواقع مختلف و بدون نیاز به دخالت ما، سیستم های گوناگون در داخل ساختمان کارایی های ویژه از خود نشان دهند.

مفهوم هوشمندسازی در اصل یک پارچه کردن تمام سیستم های الکتریکی ساختمان برای مدیریت و کنترل میباشد.

این سیستم ها شامل سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش، پرده برقی و تجهیزات موتوری، سیستم های حفاظتی و امنیتی، دزدگیر، پریزهای برق، صوتی و تصویری و... بوده که در ادامه توضیح داده میشوند.

 

فواید هوشمند سازی ساختمان

 1. ایجاد آسایش و رفاه ساکنین
 2. زیبایی دکوراسیون داخلی
 3. ایجاد محیطی امن و ایمن
 4. استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آنها 
 5. ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه ریزی زمانی
 6. کاهش هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری ساختمان
 7. مدیریت متمرکز و یکپارچه سیستم ها
 8. صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی
 9. امکان مانیتورینگ و کنترل تمامی تجهیزات از طریق تلفن همراه، لپ تاپ و ... در هر زمان و مکان

 

یکی از مهم ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان، ایجاد آسایش و رفاه برای ساکنین میباشد. در زندگی پر مشغله و سخت امروزی، داشتن آرامش و آسایش در زندگی و ایجاد راحتی و سرعت بخشیدن به امور از اهمیت بالایی برخوردار هستند و میتوان با هوشمند سازی محیط اطراف خود آن را ایجاد کرد.

با هوشمند سازی ساختمان می توان 30 % تا 50 % در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. این امر باعث می شود تا با کنترل کامل بر سیستم های سرمایشی و گرمایشی از مقدار انرژی های مصرفی و هدر رفتن آن تا میزان قابل توجهی صرفه جویی کرد. در سیستم های روشنایی هم با بهینه سازی مصرف برق در زمان های مختلف روز میتوان از هدر رفتن انرژی اضافی جلوگیری کرد .

از مهمترین مزایای هوشمند سازی ساختمان، کنترل تجهیزات از نقاط مختلف دنیا فقط با اتصال به اینترنت میباشد. شما میتوانید با داشتن اینترنت منزل یا محل کار خود را حتی در سفر تحت کنترل و مانیتورینگ خود داشته باشید.

 

مزایای هوشمندسازی ساختمان:


– 
رفاه و آسایش

– کاربری آسان
– زیبایی
– صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی
– افزایش طول عمر تجهیزات
– مدیریت و کنترل بر تمام قسمتهای ساختمان
– امکان نظارت بر خانه در زمانی که ساکنین در محل کار و خارج از منزل می باشند
– ایمنی و امنیت بالا
– افزایش ارزش ملک

 

 

 زیبایی، رفاه و کاربری آسان

همواره زیبایی در ساختمانها مورد توجه است. در یک ساختمان هوشمند علاوه بر تنظیم روشنایی به کمک کنترل هوشمند چراغ ها و پرده، که موجب چشم نوازی بیشتر فضاها میشود، میتوان از کلیدهایی مناسب با دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرد و زیبایی را دو چندان نمود.
کلید ها و تجهیزات هوشمندی که با کارایی بسیار آسان موجب افزایش رفاه و آسایش ساکنین میشود. میتوانید راحتی را زمانی احساس کنید که، بر روی مبل در حال استراحت هستید و به آسانی فقط با کمک تلفن همراه خود میزان روشنایی و عملکرد سیستم تهویه را فقط با کمک تلفن همراهتان مدیریت میکنید.

 

 صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها

دیگر نگران اتلاف انرژی نباشید زیرا با سیستم هوشمند ساختمان، هیچ چراغی بیهوده روشن نمی ماند و هیچ سیستم تهویه ای بیش از نیاز کار نخواهد کرد. به این ترتیب ، به مقدار قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه های جاری ساختمان صرفه جویی خواهد شد.
همچنین سیستم هوشمند ساختمان موجب استفاده صحیح و اصولی از تجهیزات و در نتیجه افزایش طول عمر و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری آنها خواهد داشت.

 

کنترل و امنیت

با کمک سنسورهای مختلف و دوربین های مدار بسته ، می توان بر تمام قسمتهای ساختمان کنترل و نظارت داشت و به این ترتیب میزان امنیت را در ساختمان بالا برد. کنترل وضعیت درب و پنجره ها میتواند موجب آسودگی خاطر صاحب خانه گردد .همچنین در هنگام غیبت صاحب خانه ، این توانایی وجود دارد که از راه دور بر وضعیت کل ساختمان، از کلید و پریز ها گرفته تا ورود و خروج ها ، نظارت داشت.

smart home plan

 

 home

 

 

 

 

سیستم کنترل از راه دور ساختمان 

کلیه اماکنی که به سیستم هوشمند مجهز شده اند قابلیت کنترل از راه دور ( خارج از ساختمان) از طریق تلفن همراه، اینترنت (GPRS) و SMS را دارا می باشند. این امکان ما را قادر می سازد تا به بهترین نحو ممکن محیط را برای استفاده و کنترل، آماده و مهیا سازیم.
سیستم کنترل موارد امنیتی و حفاظتی
برقراری ایمنی و امنیت در یک ساختمان مسکونی همواره یکی از دغدغه های ساکنین بوده است. در یک خانه هوشمند علاوه بر سیستم های پسیو نظیر آژیرها و آلارم ها، دتکتورهای حضور، دتکتورهای تشخیص شکسته شدن شیشه و سنسورهای درب و پنجره سیستم های اکتیوی نظیر شبیه سازی حضور نیز در بحث سیستم امنیتی وارد می شوند. از جمله امکاناتی که سیستم هوشمند در بحث ایمنی و  امنیت در اختیار ساکنین قرار می دهد، میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:
•    قابلیت فعال کردن سیستم امنیتی براساس مدهای امنیتی  متفاوت نظیر خروج از منزل، مسافرت، شب و …
•    درصورت ورود شخص غیر مجاز به داخل منزل آلارم های لازم داده می شود و همچنین در صورت عدم حضور ساکنین در منزل سیستم هوشمند به صاحبخانه SMS  ارسال می کند.
•    امکان شبیه سازی حضور: درصورت انتخاب مد امنیتی مسافرت سیستم هوشمند در ساعاتی از شبانه روز بر اساس زمانبندی معین تعدادی از چراغ ها روشن و خاموش نموده و همچنین پرده ها را باز و بسته میکند و این تصور بوجود می‌آید که کسی در داخل منزل حضور دارد.
•    آگاهی از باز و بسته بودن در و پنجره ها در هنگام خروج از منزل به صورت آلارم و یا به صورت پیام صوتی
•    در صورت وقوع آتش سوزی سیستم هشدارهای لازم را به صورت آلارم و یا پیام صوتی اعلام می کند و در صورت عدم حضور ساکنین در داخل منزل به صاحبخانه پیام ارسال می کند.
سیستم کنترل تجهیزات صوتی وتصویری
در سیستم هوشمند دیگر نیازی به استفاده از ریموت IR جهت روشن و خاموش نمودن تلویزیونها و LCD  ها و یا اسپلیتها نخواهیم داشت. این قابلیت درسیستم هوشمند  وجود دارد که می توان کدهای ریموت های کنترلی مختلف را  به کلیدهای هوشمند انتقال داد و تغییرات هریک از دستگاهها را از هرکلید در هر فضا اعمال نمود ویا در سطح بالاتر،  شما می توانید با استفاده از تاچ پنلهای پرتابل و تب  لت ها کلیه ریموت های وسایل الکترونیکی مورد استفاده خود را بصورت یکجا در اختیار داشته و تنها با یک کلیک به مدیریت هریک از آن وسایل بپردازید.

 

از فناوری های مورد استفاده در هوشمندسازی ساختمان می توان به فناوری های Z-Wave و KNX اشاره نمود که مشخصه اصلی فناوری Z-Wave  ارسال و دریافت دستورات کنترلی از طریق فناوری بی سیم می باشد که این امر در فناوری KNX  در بستر کابل انجام می پذیرد.

 

 

knx logo.png - 71.90 کیلو بایت

 

 

 

 

درباره پروتکل KNX:

استانـدارد بین المللی KNX/EIB  توسط موسسه KNX  در سال 1997 جـهت پیاده سازی و اجرای ساختمان هوشمند شکل گرفت، پس از پشت سر گذاشتن 25 سال سابقه با ارتباطی ساده، عملی و اصـولی بین تجهیزات الکترونیکی ساختـمان هم اکـنون به عنوان مطرح ترین و محبوب ترین پروتکل استاندارد باز در زمینه سیستم های اتوماسیون خانگی محسوب می گردد. در حال حـاضر  بیـش از 200 شـرکت معتـبر در جهـان تحـت پروتـکل KNX تجهـیزات هوشـمند خـود را اعم از سیستم های کنترل روشـنایی، کنترل پرده برقی، تهویه مطـبوع، سیستم های صوتی، سیـستم های درب بازکـن، سیستم اینترکام و سیستم های امنیتی و ... به مشتریان ارائه می دهند. امکان استـفاده از هوشمند سازی در هرگونه مصـارف ساختمانی اعم از مسـکونی، اداری، ویلایی، تجـاری، هتل، مدارس و ... جهت مدیریت ایده آل برای کاهـش مصرف انرژی، سرعت بالای ارسال و دریافت اطلاعات، قابلیت کنترل از راه دور به وسیـله تلفن و اینترنت، افزایـش عمر تجهیزات و همـچنین قابلیت ترکیب برندهای مختلف با این پروتکل قابل اجراست.

سيستم KNX/EIB سيستمي هوشمند در زمينه نصب تجهيزات برقي ساختمان مي‌باشد که از طريق فناوري عملکرد خودکار و يا کنترل از راه دور، زندگي راحت، ايمن و منعطفي را ايجاد مي‌کند. شرط استفاده از اين سيستم، پيش‌بيني تجهيزات در مرحله نقشه‌کشي ساختمان مي‌باشد.

کارشناسان آشنا با اين سيستم تقريباً هرگونه دستورالعملي را مي‌توانند براي سيستم برنامه‌ريزي کنند. يک ويژگي مهم سيستم هوشمند KNX/EIB اين است که اين سيستم را مي‌توان در هر زمان بدون هيچ‌گونه خرابي و سرو صدا گسترش داد. اگر عملکرد جديدي از سيستم انتظار رود اين مسئله به‌راحتي قابل برنامه‌ريزي خواهد بود.

KNX استانداردی جهانی برای کنترل سیستم های خانگی و ساختمان :

انجمن KNX در اواخر دهه 90 به منظور دستيابي به يك استاندارد جهاني رايج شكل گرفت. این انجمن با 9 عضو شروع به كار كرد، اين تعداد تا اوايل سال 2009 به 150 عضو افزايش يافت. در حال حاضر انجمن های عضو KNX حدود 7000 نوع محصول مختلف با برچسب KNX در سراسر دنیا تولید می کنند.
آمار موفقیت آمیز KNX :
بیش از 150 شرکت عضو
حضور در بیش از 70 کشور دنیا
بیش از 21000 کاربر نرم افزار ETS 
100 مرکز آموزشی در نقاط مختلف دنیا
40 شریک و همکار علمی و آموزشی
مزایای پروتکل KNX :
1. پشتیبانی از چندین رسانه انتقال 
2. کیفیت بالای محصولات تحت استاندارد KNX
3. قابلیت همکاری محصولات سازندگان متفاوت با برچسب KNX در یک پروژه
4. ایجاد زبان مشترکی به نام نرم افزار ETS 
5. توانایی کنترل انواع وسایل خانگی و ساختمان ها 
6. پروتکل KNX مناسب برای استفاده درساختمان های مختلف
7. توانایی برقراری ارتباط با سیستم های دیگر 
 
استاندارد جهانی کنترل خانه و ساختمان 
معرفی KNX
استاندارد باز با 20 سال سابقه
توسعه یافته بوسیله انجمن استاندارد سازی اروپا
ساخته شده بر پایه ارتباط ساده ، عملی و اصولی بین وسایل الکتریکی
اصلی ترین استاندارد مورد استفاده در هوشمند سازی ساختمان با کاربری های متنوع
ارتباط بسیار ساده تجهیزات کنترلی از طریق کابل KNX 
(8/0 × 2 × 2) از نوع JYSTY
پشتیبانی از سیستم های مختلف کنترلی 
(روشنایی ، سرمایش و گرمایش ، امنیتی و ...)
توانایی تعامل و سازگاری با دیگر پروتکل ها از طریق گذرگاه
تولید تجهیزات سازگار با آن در بیش از 200 شرکت معتبر نظیر ABB و SIEMENS
جدا بودن مدارهای قدرت و فرمان
استفاده از متغیر های گوناگون در منطق کنترل مثل زمان ، تغییرات جوی ، حضور یا عدم حضور ساکنین و غیره

مزایای KNX
استفاده از آخرین تکنولوژی در هوشمندسازی ساختمان (High Tech)
بهینه سازی مصرف انرژی همراه با صرفه جویی ،بازده اقتصادی
افزایش کارایی ،راندمان بالا
امکان کنترل سیستم به صورت یکپارچه
تعریف انواع سناریو های کاربردی و منطق های کنترلی
استفاده از بستر های شبكه IP
سرعت بالای ارسال و دریافت دیتا
قابلیت کنترل از راه دور به وسیله تلفن و اینترنت
ایمنی و امنیت بالا
انعطاف پذیری بیشتر (تبدیلات و تغییرات ساده ) نسبت به پروتکل های مشابه
افزایش عمر تجهیزات 
زیبایی و تنوع محصول ضمن تطبیق با هرنوع دکوراسیون

 

 

 

 

zwave png.png - 16.55 کیلو بایت

 

 

 

 

درباره Z-Wave:

 Z-Wave یک پروتکل ارتباطی بی سیم است که در درجه اول برای اتوماسیون ساختمان استفاده می شود. این پروتکل برای کنترل محل های مسکونی و مغازه ها و به منظور ارائه یک روش ساده و قابل اعتماد برای کنترل مواردی چون روشنایی، سیستم امنیتی، سینمای خانگی، پنجره های اتوماتیک و … استفاده می شود. مانند دیگر سیستم های کنترلی موجود در بازار اتوماسیون ساختمان،  Z-Wave نیز می تواند از طریق اینترنت و به وسیله یک gateway  یا یک دستگاه کنترل کننده مرکزی کنترل شود.

Z-Wave ابتدا در سال 2004 تو.سط استارت آپ دانمارکیZen-Sys توسعه داده شد و پس از آن در سال 2008 توسط Sigma Design  خریداری شد. مفاهیم اصلی این پروتکل بر اساس Zigbee است اما تلاش می کند تا دستگاهایی ساده تر و ارزان تر نسبت به Zigbee تولید کند.

محصولاتی که بر اساس این پروتکل ساخته می شوند و علامت مخصوص آن را دارند، توسط سازندگان عضو اتحادیه Z-Wave  ساخته می شوند و نشان دهنده این است که این دستگاه قابلیت برقراری ارتباط با هر محصول دیگری است که از این استاندارد استفاده می کند. اتحادیه Z-Wave اکنون شامل چندین بخش مختلف است که بخش اصلی آن شامل شرکت هایی مانند LG،   شرکت  ADT،  Ingersoll Rand،  شرکت اشیا هوشمند سامسونگ است، و در لیست اعضای دیگر نام شرکت های دیگری چون زیپاتو، فیبارو، هواووی، Honeywell، Aeotec ، Verison قرار دارد.

در اکتبر سال 2013 شرکت Sigma Design و اتحادیه Z-Wave گواهی همکاری جدیدی به نام  Z-wave plus را اعلام کردند که بر اساس ویژگی ها و استاندارد های جدید و قابلیت های همکاری و ترکیب بیشتر تدوین شده بود که در ماه فوریه سال 2014 اولین محصول با این پروتکل تایید شد. در دسامبر سال 2015 شرکت Sigma Design اعلام کرد که نسخه جدید Z-wave plus با تمرکز برافزایش ویژگی های امنیتی ساخته شده است که اجازه می دهد دستگاه های Z-Wave بتوانند گواهینامه های لازم UL را برای استفاده در صنعت امنیتی بدست بیاورند. از ویژگی های جدید این پروتکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش محدوده دسترسی تا 150 متر
 • بهبود عملکرد باتری و افزایش عمر آن تا 50 درصد
 • پهنای باند بسیار وسیع تر
 • کاهش نویز
 • استاندارد های جدید برای به روز رسانی سیستم

برخی از فروشندگان محصولات Z-Wave   را  با امکان تنظیمات open source همراه می کنند. پروژه Open zwave  که در سال 2010 منتشر شد، اولین تلاش برای ارائه پشتیبانی و توسعه اینگونه نرم افزار ها بدون نیاز به خرید کیت های توسعه نرم افزار گران قیمت از شرکت های صاحب Z-wave  بود. در نتیجه این کار  عناصر Z-wave SDK اگرچه به طور ناقص اما در اختیار عموم قرار گرفت و پس از آن Sigma Design در سال 2016 مشخصات عمومی این پروتکل بی سیم را بدون هزینه در اختیار همه قرار داد.

Z-Wave   از معماری شبکه مش استفاده می کند. دستگاه ها می توانند با استفاده از نقاط واسطه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا بتوانند به طور فعال موانع یا نقاط کور رادیویی که مانع انتقال امواج می شود را دور بزنند. یک پیام از نقطه A می تواند به موفقیت به نقطه C تحویل داده شود حتی اگر این دو نقطه در یک رنج قرار نگرفته باشند همچنین یک نقطه سوم مانند B می تواند با هر دو نقطه A و C ارتباط برقرار کند. در صورتی که مسیر بهتر در دسترس نباشد، مسیر های دیگر را دنبال می کند تا به نقطه مقصد یعنی نقطه C برسد. بنابرین یک شبکه Z-wave  میتواند در فواصل بسیار دورتر از یک واحد تنها عمل کند اما ممکن است با افزایش فاصله میان ارسال فرمان و نتیجه مورد نظر تاخیر بوجود بیاید.

 

در پایان به هشت دلیل برتر بودن پروتکل Z-Wave به طور خلاصه اشاره می شود تا بتوانید به قابلیت های این پروتکل اطمینان پیدا کنید:

 • سادگی: پروتکل Z-Wave به صورت بی سیم کار می کند و برای استفاده از آن به هیچ گونه تغییری در سیم کشی ساختمان خود احتیاجی ندارید.
 • کم هزینه: استفاده از Z-Wave بسیار مقرون به صرفه است زیرا شما می توانید به سرمایه ای کم استفاده از آن را آغاز کنید.
 • اثبات شده: Z-Wave قابل اعتماد است زیرا برای بیش از 10 سال مورد استفاده قرار گرفته و یکی از تکنولوژی های اثبات شده در خانه هوشمند است.
 • امنیت: تکنولوژی Z-Wave از همان رمزگذاری مورد استفاده در سیستم بانکداری آنلاین استفاده می کند که یک انتخاب بسیار امن برای خانه هوشمند است.
 • قابل اعتماد: بزرگترین برند های ساختمان هوشمند در جهان از پروتکل Z-Wave در محصولات خود استفاده می کنند.
 • با تجربه: اکنون بیش از 50 میلیون از محصولاتی که با این پروتکل کار می کنند در سراسر جهان در حال استفاده هستند.
 • پیشرو: 9 شرکت از 10 شرکت برتر جهان در زمینه امنیت از پروتکل Z-Wave استفاده می کنند که نشان دهنده کارایی بالای این پروتکل است.
 • تنوع: محصولات Z-Wave با دارا بودن بیش از 2100 محصول اتوماسیون خانگی هوشمند که توسط بیش از 700 تولید کننده ساخته می شوند، در بازار گزینه های بسیاری را برای نیاز های ساختمان فراهم می آورد.

 

 

مزایای برجسته‌ی هوشمندسازی ساختمان با استفاده از فناوری Z-Wave

 

 • عدم نیاز به سیم‌کشی و امکان پیاده‌سازی آن در هر ساختمان و در هر مرحله از بهره‌برداری (ساختمان‌های در حال ساخت، ساختمان‌های ساخته شده و ساختمان‌های قدیمی) می‌باشد.
 • قابلیت بکارگیری کلیدهای متداول با کارکرد معمولی و به صورت دستی در کنار سیستم هوشمند (کارکرد دوگانه دستی و هوشمند به طور همزمان) جهت سهولت استفاده از سیستم هوشمند برای سالمندان و کودکان.
 •  قابلیت جابجایی از یک ساختمان به ساختمان دیگر.
 • عدم الزام و اجبار در هوشمندسازی یکباره تمامی موارد قابل کنترل و امکان اجرای هوشمندسازی به صورت مرحله‌ای و در بازه‌های زمانی مخلتف(قابل ارتقا بودن سیستم).
 • استفاده از فرکانس رادیویی منحصر به فرد 868 MHz به منظور عدم تداخل فرکانسی با سایر تجهیزات بی‌سیم (تلفن بی‌سیم، مودم وای فای و... ).
 • مورد تأیید اتحادیه اروپا و آمریکا و دارای استانداردهای FCC (وجود این علامت روی سخت افزار، تضمین می‌کند که عملکرد این دستگاه‌ موجب ایجاد تداخل درعملکرد سایر دستگاه‌های الکترونیکی نزدیک نشده و دستگاه مورد نظر نیز براثر انتشار امواج سایر ادوات و سخت افزارها، دچار مشکل و اختلال نمی‌شود.) و CE (محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند، باید از نظر سلامت، امنیت و مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.) که نشان از کیفیت و کارایی قطعات دارد.infrastructure to making a home smart

 

بالا
کارت خالی